İyi Bayramlar

Biz yasal hakkımız olan Mali Tatilimizi, ne yazık ki her yıl olduğu gibi bu yıl da yapamadığımız için, bayramda tatil yapacak olanlardanız. Ama İnebolu’nun büyük çoğunluğu Kurban Bayramı’nı çalışmak için bekledi bunu da biliyoruz.

Uzun süredir durgun, keyifsiz ve hatta ciddi anlamda sıkıntılı olan ticaret, umarız bayram alışverişiyle hareketlenir ve Ağustos ayının sonunda yaz mevsiminin geldiği anlaşılır, ceplerde hissedilir. Çünkü takvime bakacak olursak İnebolu’nun bu yıl daha da beter olacak o kasvetli günlerine çok da uzun bir süre kalmadı. Ne yazık ki maddi anlamda insanların kendilerini düşünmekten, başkalarına üzülmeye vakit bulamayacağı bir zaman dilimine doğru hızla yol alıyoruz. Allah herkese bol kazanç versin.

Çocukluğumuzda, neredeyse gittiğimiz her bayram evinde bazen mendillere sarılarak verilen, bazen de cebimize sıkıştırıverilen bayram harçlıklarının ve tel dolapların serinliğinden birdenbire çıkıveren o rengârenk şekerlerin yokluğunun gölgesinde, ama artık çocuklarımızı ama az ama çok bir bayram harçlığıyla, hediyesiyle ya da şekeriyle mutlu edebilmenin gayret ve huzuruyla;

Kurban Bayramınız mübarek olsun. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin yanaklarından öpüyoruz. İyi bayramlar.

Bu Yazıyı Paylaşın