altinoz.com.tr’den Dev Hizmet: 2018’de Tatiller Hangi Günlere Denk Geliyor?

2018 yılına çok az bir zaman kaldı. 2017 yılında sitenin en çok okunan yazılarından birinin “2017’de tatillerin hangi günlere denk geldiği” yazısı olduğuna göre, bu hizmeti bu yıl da sürdürmekte yarar var.

Hatta bunu biraz daha geliştirelim, annelerimiz önemli şeyleri kesip, buzdolabının kapağına çeşitli magnetlerle iliştirdiğine göre, yazının yazıcıdan çıktısı alındıktan sonra, makasla kesilecek bölümünü de işaretleyelim. Herkes şimdiden planını, programını yapsın, tatillerin ne şekilde uzatılabileceği ile ilgili tavsiyelerimiz de cabası.

Bu kadar tatil yapmayıp, çalışmamızın mı ekonomiye daha çok katkısı var, yoksa tatiller uzadıkça mı ülke ekonomisi canlanıyor çözmek mümkün değil ama, işte 2018 yılı tatilleri:

✄———-✄———-✄———-✄———-✄———-✄———-✄———-✄—–

2018 YILI TATİL LİSTESİ

YILBAŞI TATİLİ

Yılın son günü olan 31 Aralık, Pazar gününe denk geliyor. Dolayısıyla 1 Ocak Pazartesi günü resmî tatil. 30 Aralık Cumartesi ile birlikte düşünüldüğünde çalışanlar için üç günlük bir tatil fırsatı doğuyor.

23 NİSAN

Yılbaşı tatilinden sonraki ilk resmî tatil 23 Nisan’da. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pazartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla aynı yılbaşı tatilinde olduğu gibi yine hafta sonu ile birleştirilebilecek 3 günlük bir tatil söz konusu.

1 MAYIS

23 Nisan’dan 8 gün sonra 1 Mayıs tatili var. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Salı gününe denk geliyor. Aradaki Pazartesi günü izin alabilecekler için bu kez 4 günlük bir tatil fırsatı doğuyor.

19 MAYIS

Hafta sonuna gelen ilk resmî tatil 19 Mayıs’ta. Cumartesi gününe denk geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil fırsatı oluşturmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI

19 Mayıs’tan sonra bu kez sırada Ramazan Bayramı var. Ancak Ramazan Tatili’nde uzun bir tatil gözükmüyor. Arefe günü 14 Haziran Perşembe gününe denk geliyor. Dolayısıyla resmî tatil günleri perşembe öğleden sonra ile birlikte Cuma, Cumartesi ve Pazar. Çalışanlar, zaten iki günü hafta sonu olan 3.5 günlük bir tatille yetinmek zorunda.

15 TEMMUZ

19 Mayıs gibi 15 Temmuz tatili de hafta sonuna denk geliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Pazar günü.

KURBAN BAYRAMI

2017 yılındaki Kurban Bayramı 30 Ağustos ile birleştiği için 11 gün tatil yapma şansı bulan çalışan kesim, 2018’de de Kurban Bayramı’nda uzun bir tatil yapma şansına sahip olabilecek. Kurban Bayramı’nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. Takip eden Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma ise resmi tatil. Dolayısıyla bu sene Kurban Bayramı’nda yine 9 günlük bir tatil gözüküyor.

30 AĞUSTOS

30 Ağustos Zafer Bayramı 2018 yılında Perşembe gününe denk geliyor. Sonraki Cuma gününü tatil olarak kullanabilecekler için yaz sonunda 4 günlük bir izin gözüküyor.

29 EKİM

2017 yılında Pazar gününe denk gelen 29 Ekim tatili bu kez Pazartesi günü. Dolayısıyla yine 3 günlük bir tatil var.

✄———-✄———-✄———-✄———-✄———-✄———-✄———-✄—–

Erken rezervasyonculara, her daim tatilcilere ve gurbetçilerimize şimdiden duyurulur.

Bu Yazıyı Paylaşın