İyi Bayramlar :(

Ben Talat Burak’ı hiç tanımadım. Belki ailesini görmüşümdür, tanıyorumdur, bilemiyorum. Bildiğim şu ki, Talat Burak annesinin bir tanesi, babasının paşasıdır.

Daha 6 yaşında olan Talat Burak, geçtiğimiz günlerde geçirdiği bir trafik kazası neticesinde yaşama tutunmaya çalışıyor. 10.000 nüfuslu bir ilçenin, bütün hay huyu içinde, emin olun en önemli konusu Talat Burak’ın hayata tutunma mücadelesidir.

Anneannem, bizleri bayram namazına gönderebilmek için “Bayram Namazı’ndan sonra ettiğiniz dua anında kabul olur.” derdi. O zamanlar biz daha, aslında ettiğimiz her duanın karşılık bulduğunu bilmiyorduk. Yarın sabah Bayram Namazı var. Birçoğumuz, yanımızda çocuklarımızla iştirak edeceğiz.

Eminim ki herkes o “anında” kabul edilen dua zamanı aralığında Talat Burak için de dua edecektir.

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

İnebolu’nun büyük çoğunluğu Ramazan Bayramı’nı çalışmak için bekledi. Uzun süredir durgun olan ticaret, umarız bayram alışverişiyle hareketlenir ve yaz mevsiminin geldiği anlaşılır, bu hareketlilik ceplerde hissedilir. Çünkü takvime bakacak olursak İnebolu’nun o kasvetli günlerine çok da uzun bir süre kalmadı. Allah herkese bol kazanç versin.

Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin yanaklarından öpüyoruz. İyi bayramlar.

Bu Yazıyı Paylaşın