Kola ve Hamburger ile İsrail’i Yenmek

Lütfen biraz ciddiyet.

Acaba her hafta sokakları dolduran Batı ülkelerindeki İsrail karşıtı göstericiler ne yapıyorlar? Hem de onlar her hafta liderlerine karşı bu gösterileri yapıyorlar.

Kola içmeyerek mi İsrail zulmünü durdurmaya çalışıyorlar, yoksa her hafta sonu sokakları tıklım tıklım doldurarak mı?

Kendi ülkelerinde liderlerine karşı baskı yapmak ve İsrail zulmünü durdurmak için sokaklara inerken, yol kenarındaki hamburgerciyi mi düşman ilan ediyorlar?

Ama biz öyle yapıyoruz.

Liderimiz 1 kere ama sadece 1 kere mitinge çağırdı ve bitti. Öyle her hafta sonu keyfimizi kaçırtacak gösterilere gitmiyoruz. Bu ülkede zaten sokağa çıkmak hainlik olarak algılanıyor.

Ama yol kenarında çalışanı Türk, işvereni Türk olan dükkanları ve malları boykot ederek İsrail zulmünü durdurmaya çalışan bir kesim var. Ve o kesim liderlerinden hiçbir şey istemiyorlar. Devlet yaptırımı adına bir adım atılmasını, Netanyahu’nun durdurulması için sözden başka bir eylem daha yapılmasını isteyen var mı?

Bunu isteyip de olmadığında kendi liderlerine İsrail için baskı yapan bir gösteri gördünüz mü?

İşin kolayını ne kadar rahat bulduk. Hamburger yeme, kola ve kahve içme ohhh bitti… Bu kadar basit.

TOGG BOYKOTU

Seçimlerin sloganı değil miydi TOGG… Benimde canı gönülden desteklediğim proje. Hatta kamu eğer Hazine garantisi verecekse köprülere-otoyollara değil, tam da TOGG gibi teknoloji projelerine destek vermeli dediğim hamle.

Hikaye kısaca şu: AK Partili her bakan “yerli oto” diye yıllarca milleti uyuttular. Saçma-sapan onca işin ardından yerli oto işini TOBB önderliğinde “Güven Sak” hoca üstlendi. Ve işi yerli girişimcilerle beraber ama kamu desteği ile çözdüler.

En büyük yerli girişimcilerden biri de kimdi biliyor musunuz? Anadolu Grubu… Hani TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığını da yapan Tuncay Özilhan’ın da olduğu grup. Yani COCA-COLA Türkiye’nin de sahibi olduğu grup.

Hani Coca-Cola fabrikasını Tayyip Erdoğan’ın açtığı grup. Hani aynı Coca-Cola’nın İsrail yerine Filistin’de 4 fabrikası olan marka.

Şimdi ne oluyor? Anadolu Grubu’nu boykot mu ediyoruz? Yani TOGG’u… Çünkü aynı grup.

Bu tür işlerde isim hakkı vardır. Gerisi sizdedir. Burger-King şirketi TAB Gıda daha yeni halka arz edildi.

Ortakları tamamen Türk. Aynı şekilde Coca-Cola Türkiye şirketi de halka açık… Hisseleri bizim borsada işlem görüyor.

TAB Gıda 43 milyar TL değerden Coca-Cola ise 106 milyar lira değerden işlem görüyor. Toplamda 150 milyar liralık iki şirket…

Diğerlerini söylemiyorum bile. Ama bu işin bir ciddiyeti olmalı diye konuya başlamıştım ya… İşte onu demek istiyorum: Hamburger yemeyerek ve cola-kahve içmeyerek İsrail’in zulmünü durduracağını sanan kesim… Ya da toplumu bu şekilde uyutan kesim.

Aslında tam da İsrail’in piyonu durumuna düşen kesim mi desek…Toplumu gerçeklikten uzaklaştırarak liderin-ülkenin yapması gerekenleri örten kesim…

Sahi ne yaptığınızı biliyor musunuz?

Sahi siz kime hizmet ediyorsunuz?

Dün yazdığımı tekrar edeyim: İsrail’de bile Netanyahu aleyhine Türkiye’den daha fazla gösteri yapılıyor.

Haberiniz var mı?

Boykot adı altında işin ciddiyetini yok ederek halk tepkisini de sokaklardan kafelere taşıdığınızın farkında mısınız?

Bu Yazıyı Paylaşın