Hemşehrimize Elazığ Belediyesi’nden Ödül

İlçemiz eşrafından rahmetli Aziz Özlü’nün oğlu inşaat ve harita mühendisi Emrah Erdem Özlü, Elazığ Belediyesi tarafından açılan “Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması”nda, ekip arkadaşlarıyla birlikte 1.lik ödülüne layık görüldü.

Ödül kazanan projenin Ekip Başı Peyzaj Mimarı Mehmet Cemil Aktaş tarafından kaleme alınan “Kent Hafızası – Elazığ Kent Meydanı” Kentin sahnesi meydanlar, meydanlarda insanlar. başlıklı proje raporunun tamamına http://www.arkitera.com/proje/7893/1-odul-elazig-belediyesi-kent-meydani-kentsel-tasarim-yarismasi adresinden ulaşılabilir.

IDEArc Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik Ltd.Şti.‘nin kurucu-sahibi olan ve proje ekibinde Ulaşım Uzmanı olarak görev alan hemşehrimiz Emrah Erdem Özlü’yü ve ödül kazanan projede yer alan tüm ekip arkadaşlarını tebrik ediyoruz.

PROJE GÖRSELLERİ

EMRAH ERDEM ÖZLÜ KİMDİR?

28.01.1984 yılında Hatice ve Aziz Özlü’nün oğlu olarak İzmit’te doğan Emrah Erdem Özlü, ilköğretimini İnebolu Ortaokulu’nda, lise öğretimini ise Mustafa Kaya Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği ve Harita Mühendisliği bölümlerini bitirdi. Yüksek lisansına İstanbul Teknik Üniversitesi/FBE/INM Ulaştırma Mühendisliği Programı ile devam eden Özlü, ticari faaliyetlerini kurucu-sahibi olduğu IDEArc Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik Ltd.Şti. ile sürdürmektedir. 1 yılı aşkın süre İKAD İnebolu Kültür Turizm Araştırma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürüten Emrah Erdem Özlü, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaşın