Harp ile Vazife Malullerin Kendilerine ve Çocuklarına Ödenen Eğitim ve Öğretim Yardımına İlişkin Duyuru

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

09.10.2018

Sosyal Güvenlik Kurumumuz tarafından şehit, harp ve vazife malulü çocukları ile harp ve vazife malullerinin kendilerine her yıl öğrenim seviyeleri esas alınarak ödenen Eğitim ve Öğretim Yardımı 2018-2019 eğitim öğretim döneminde kişi başına yıllık;

İlköğretim (1-8. Sınıflar) için : 1.769,10 TL

• Lise için : 2.653,65 TL

• Yüksekokul için : 3.538,20 TL’dir.

Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim yılında 18.295 öğrenciye toplam 44.077.126,50 “Eğitim ve Öğretim Yardımı” ödenecektir. Kurumumuz tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaat şartına gerek kalmaksızın 9 Ekim 2018 Salı günü tarihinden itibaren ödenmek üzere;

Eğitim ve öğretim yardımı;

Aylığını Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT şubelerinden alanlar için aynı banka şubesine, aylığını bu bankalar dışındaki bankalardan alanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderilmiştir.

Hak sahiplerinin veya yasal temsilcilerinin, T.C. kimlik numaraları ile Banka/PTT şubelerine müracaat etmeleri halinde ödemeleri gerçekleştirilmektedir.

Kurumumuzca öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin eğitim ve öğretim yardımları ise eğitim-öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödenecektir.

Ayrıca, https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi adresinden T.C. Kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu Yazıyı Paylaşın