Eti Bakır'dan İnebolu Limanı Hakkında ÇED Bilgilendirme Toplantısı

Eti Bakır’dan liman startı

İnebolu Limanı’nın işletme haklarını 49 yıllığına devralan Eti Bakır A.Ş., limanı yenileme ve kapasite artışıyla ilgili çalışmalarını ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) süreci ile başlattı.

Şirket, limanda yapacağı çalışmalarla ilgili olarak 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 13:30’da Belediye Çok Amaçlı Salon’da düzenleyeceği “ÇED Bilgilendirme Toplantısı”nda halka bilgi verecek ve soruları yanıtlayacak.

ÇED süreci başladı

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü süreçle ilgili internet sayfasından şu bilgilendirmede bulundu: “Kastamonu ili İnebolu İlçe Camikebir mevkiinde Eti Bakır A.Ş. tarafından yapılması planlanan İnebolu Limanı Yenileme ve Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler Kastamonu Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilebilir.”

Kaynak: Kastamonu Gazetesi

Bu Yazıyı Paylaşın