tarafından eklendi tarafından eklendi
altinoz.com.tr

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri ile İlgili 2019/11 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

01 Haziran 2019 Tarihli Resmî Gazete

Sayı: 30791

Cumhurbaşkanlığından:

Konu: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri

GENELGE

2019/11

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü sebebiyle tüm yurtta şehitlerimizi yâd etmek, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunmak, milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığını gelecek nesillere aktarmak üzere 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri düzenlenecektir. Buna göre;

1. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri bu yıl başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm yurtta gerçekleştirilecektir.

2. Düzenlenecek etkinlikler Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda yürütülecektir.

3. Gerçekleştirilecek proje ve etkinliklere ait giderler ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak olup Ankara ve İstanbul etkinlikleri için ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından bütçe talep edilebilecek, koordinatör kurum tarafından uygun görülen sponsorluk/hizmet alımı anlaşmaları yapılabilecektir.

4. Gerçekleştirilecek proje ve etkinliklere ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan benzeri belge ve görsel dokümanlar İletişim Başkanlığınca oluşturulacak www.15temmuz.gov.tr adresinde bulunan kurumsal kimliğe uygun şekilde kullanılacaktır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenecek anma etkinliklerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylığın tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin öncelikli olarak yerine getirilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim.

31 Mayıs 2019

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI