altinoz.com.tr

KOBİ'lere 50 Bin Lira Faizsiz Kredi İçin Son Gün 20 Şubat!

Hükümet, 2016’nın sonunda Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler’e (KOBİ) 50 bin lira faizsiz kredi desteği başlatmıştı. Uygulamaya 250 bin KOBİ başvurmuştu. Ancak bütçe imkanları nedeniyle sadece 15 bin firma, bu haktan yararlanabilmişti. Sanayi Bakanı Faruk Özlü, “Bu yıl 2.5 milyar bütçeyle bu programı daha da genişlettik. Yani KOBİ’miz için 10.3 milyar lira faizsiz kredi hacmi oluşturmuş olacağız” dedi.

KREDİYE YOĞUN TALEP KOBİ

KOBİ eğer ilk çağrıda başvurduysa, yeni başvuru yapmasına gerek yok. Ancak yeni başvuru yapacak olan şirketler için de bu ayın 20’sinde süre doluyor. Özlü, “KOBİ’lere 2002-2016’da 3.5 milyar lira destek sağladık. Bakanlık olarak KOBİ’lere destek vermek amacıyla devreye alınan 2017 bütçesi 2.1 liradan 2.7 milyar liraya çıkarıldı. Artışta, faizsiz krediye olan talep etkili oldu” diye konuştu.

YENİ SANAYİ PARSELİ GELİYOR

Üretim Reform Paketi ve köklü reformlar üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirten Sanayi Bakanı Faruk Özlü, şunları söyledi: “Üretim Reform Paketi’nde, yeni sanayi parselleri oluşturmak, parselleri daha uygun şartlarda sanayicinin kullanımına sunmak, şehir içinde kalmış sanayi alanlarının daha uygun yerlere taşınmasını sağlamak için önemli düzenlemeler yapacağız.” dedi.

Kaynak: Posta Gazetesi