Vatandaşa Cazip Elektrik Müjdesi Geldi!

EnCazip’te kolaylıkla elektrik tedarikçisi değiştirebilen tüketiciler, tasarruf etmeye kolayca başlayabiliyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nun geçtiğimiz Aralık ayı sonunda açıkladığı kararı doğrultusunda elektrik tedarikçisi değiştirmek için gerekli yıllık alt tüketim toplam miktarı 2400kWh olarak belirlendi. Bu doğrultuda aylık elektrik faturası 82TL ve üzerinde olan her vatandaş elektrik tedarikçisini değiştirebilecek duruma geldi.

ELEKTRİK FATURALARINDA ENCAZİP DEVRİMİ

Elektrikte tedarikçi değiştirme hakkını elde ederek cazip elektrik kullanma şansını yakalayan tüketicilerin toplam sayısı on milyonlarla ifade edilir seviyeye gelmiş durumda. Bu da tüketici tarafında artan rekabet ile daha Cazip elektrik tarifelerini kullanma anlamına geliyor. Rekabetin her zaman için tüketicinin lehine olduğunu hatırlatan Türkiye’nin ilk ve en büyük elektrik tedarikçileri karşılaştırma internet sitesi EnCazip’ten yapılan açıklamaya göre; tüketiciler daha iyi hizmet alırken aynı zamanda da tüketici elektrik fiyatlarında yaşanan düşüş dikkat çekiyor. EnCazip’te kolaylıkla elektrik tedarikçisi değiştirebilen tüketiciler, tasarruf etmeye kolayca başlayabiliyor.

TEDARİKÇİ DEĞİŞTİRMENİN EN KOLAY YOLU: ENCAZİP

Tüketicilerin EnCazip.com’a girdikten sonra il, abone grubu seçimlerini yapmaları ve mevcut tüketim bilgilerini girmeleri yeterli. Tüketicilerin girdiği bu bilgilere göre sistem tarafından elektrik faturası hesaplama işlemi anında yapılıyor, Türkiye’nin önde gelen elektrik tedarikçilerinin tarifelerinin tüm detayları ve en önemlisi de her bir tarife için elde edilecek yıllık kazanç tutarı aktarılıyor. Tüketiciler bu teklifler arasından kendileri için en cazip olanı seçiyor, ardından işlemlerin sonlandırılabilmesi için gerekli bilgileri giriyor ve bu aşamadan sonra tüm işlemler EnCazip tarafından yapılıyor. Üstelik EnCazip ile tedarikçisini değiştirenlerden hiçbir işlem ücreti alınmıyor. Geçiş talepleri bilgisayar sistemi üzerinden yapıldığından tedarikçi değiştirirken elektrik kesilmiyor, sayaç ya da kablo değişmiyor.

EnCazip’te tedarikçi değiştiren tüketiciler, memnuniyetlerini şu şekilde dile getiriyorlar: “İki ay önce EnCazip’te tedarikçilerin tekliflerini karşılaştırdım ve tedarikçimi değiştirdim. Bilgilerimi yazdıktan sonra sistemde karşıma yeni tedarikçim ile yapacağım sözleşme çıktı. Ertesi gün bu sözleşmenin bir kopyasını imzalamam için kapıma getirdiler. Sözleşmeyi imzaladıktan 1 ay sonra yeni tedarikçime geçtim. EnCazip’te bana belirtilen tasarruf miktarı kadar indirimi faturamda gördüm. Elektrik tedarikçimi değiştirmenin mümkün olduğunu, üstelik bunu bu kadar kolay yapabileceğimi asla tahmin edemezdim.”

TEDARİKÇİSİNİ DEĞİŞTİREN KAZANIYOR

Elektrik tedarikçilerini değiştiren tüketiciler yalnızca tasarruf etmekle kalmıyor, eski tedarikçilerine verdikleri güvence bedelini geri alabiliyor, sözleşme süresi boyunca zamlanmayan birim fiyatlı tarifelerden birini seçebiliyor ya da indirim garantisi olan tarifelere geçiş yaparak sözleşme süreleri boyunca sabit oranda tasarruf edebiliyorlar. Fatura ödeme konusunda da birbirinden farklı kolaylıklar sunan tedarikçilerin sundukları cazip avantajların tamamını EnCazip’te bulabilir, kendiniz için en cazip elektrik tedarikçisini kolayca seçebilirsiniz.

Kaynak: Dünya Gazetesi-(Advertorial)

Bu Yazıyı Paylaşın